سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • گزارشی از نشست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعضای سازمان نصر و فعالان فناوری اطلاعات در بخش خصوصی:

     تاکید بر آشنایی کسب‌و کارهای نوپا با عناصر زیست بوم/ اعلام آمادگی برای همکاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

     کد: 24772
     تاریخ: ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
     منبع خبر: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 168
     به گزارش روابط عمومی سازمان نصر مازندران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه با فعالان بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات که در روز ۱۴تیرماه سال جاری در محل استانداری مازندران برگزار شد، گفت: بعد از نگاه به منابع در کنار مطالبات باید به اهداف‌مان نگاه بیندازیم، یکی از چالش‌های استان اشتغال است که کلیدواژه آن اقتصادخوب است.
      
      
     محمد جواد آذری جهرمی اضافه کرد: در حال حاضر کشاورزی و صنعت رونق پیدا کرده اما اقتصاد رشد نکرده است ودرواقع رونق اقتصاد را باید در بخش خدمات به دست آورد.
     وی بررونق فعالیت‌های اقتصادی در بخش خدمات تاکید کرد و گفت: زیست بوم کسب و کارهای نو هنوز در استان شناسایی نشده است، عناصر زیست بوم وجود دارد اما نیاز به ارتباط و ارتقای بیشتر کمی و کیفی است.
     وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این موضوع که با ارتقای کیفی حوزه فناوری اطلاعات در مازندران ، مشکلات  نبود سرمایه گذار خطرپذیر حل می‌شود، افزود: با توجه به وجود زیرساخت لازم در استان، تحقق روند رشد نیاز به اصلاح و بازنگری در پیاده‌سازی زیست‌بوم کسب‌و کارهای نوپا دارد.
     جهرمی با اشاره به اینکه زمینه آشنایی کسب‌و کارهای نوپا  با عناصر زیست‌بوم استان باید فراهم شود، اضافه کرد:با برقراری این ارتباط نقش مرجع شناخته شده و روند طی مراحل رشد صورت می‌گیرد، البته لازم است تا تشکیلات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و فعالان حوزه فناوری اطلاعات به صورت جدی وارد این بخش شوند و از ظرفیت مراکز رشد و رویدادهای مختلف استفاده کنند.
     وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات‌و فناوری اطلاعات در توزیع دانش به فعالان این حوزه کمک می‌کند، گفت:  باید با تشکیل کارگروهی با بررسی و حل این مشکلات، زنجیره زیست‌بوم کسب‌و کارهای نوپا در استان مازندران تکمیل شود، برای رفع مشکلات مربوط به بیمه، مالیات و برخی دیگر از مسائل کسب‌و کارهای نوپا طرح نوآفرین از طرف وزارت ارتباطات تهیه شده که در دولت مراحل تصویب خود را طی می‌کند.
      
     وی درباره تامین مالی کسب‌و کارهای نوپا به تصویب تامین مالی از طریق بورس اشاره کرد‌و افزود: پست بانک نیز به عنوان بانک تخصصی این حوزه می‌تواند در تامین سرمایه کمک کند، تخصیص ارز به استارت‌آپ‌ها با تایید سازمان فناوری اطلاعات تا سقف ۸۰هزار یورو صورت می‌گیرد.
      
      
      
     حمایت مخابرات ایران از فعالان فناوری اطلاعات و استارت آپ‌ها
      
     مدیرعامل مخابرات ایران هم با بیان اینکه آمادگی همکاری و استفاده از توان داخلی را داریم، گفت: شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و استارت آپ‌ها می‌توانند از مخابرات ایران خدمات دریافت کنند.
     سیدمجید صدری با اشاره به ارتباط مناسب و مفید با سازمان نصر کشور، افزود: شرکت مخابرات ایران در حوزه دیتا و زیرساخت های مربوط به شبکه آمادگی دارد تا با توجه به ظرفیت کسب و کارهای نوپا همکاری لازم ومطلوب را با این بخش ها داشته باشد.
     استاندار مازندران هم با بیان اینکه توسعه اقتصادی و اشتغال بدون توجه به حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ممکن نیست، گفت:در حوزه مازندران اقدامات خوبی در این دو حوزه صورت گرفته است که آن‌طور که باید مورد بهره برداری قرار نگرفته است.
      
     محمد اسلامی با اشاره به اینکه توسعه کسب‌و کارهای نوپا یکی از محورهای اصلی فعالیت استانداری مازندران است، افزود:در تلاش برای ارتقای اشتغال در این حوزه هستیم.
      
     وی با تاکید برفرهنگ سازی در حوزه ارتباط و همکاری بیشترمیان نهادهای مرتبط در حوزه فناوری اطلاعات، اضافه کرد:در نظر گرفتن سهم اشتغال استان در بخش گردشگری نشان می‌دهد که اقتصاد کشور در مسیر درست در حال حرکت است.
      

     اعلام آمادگی برای همکاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
      
      نایب رییس سازمان نصر کشور و رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مازندران در این جلسه با تبریک سال‌روز تاسیس سازمان نصر، گفت: سازمان نصر کشور دارای ظرفیت‌های بسیاری در حوزه تخصصی است و در زمینه صادرات نرم افزار موفق بوده است.
     عباس رمدانی با اشاره به تجمیع شورای عالی انفورماتیک، افزود: این موضوع سبب مشکلاتی در دریافت مجوز انفورماتیک برای فعالان بخش خصوصی شده است.
     وی بیان کرد: با توجه به تخصصی بودن این حوزه، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای آمادگی همکاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای انجام همه مراحل اعطای مجوز انفورماتیک را دارد.
      رمدانی  به مشکلاتی که اخیرا عده‌ای ناشناس در بازار ارز برای فعالان حوزه فناوری اطلاعات پیش آوردند، افزود:وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به خوبی وارد حوزه شد و با معرفی سودجویان سبب بارقه امید در دل فعالان بخش خصوصی فناوری اطلاعات  و مردم شد.
      
     وی با اشاره به حمایت استاندار مازندران از فعالان بخش خصوصی، اضافه کرد: با توجه به اینکه تسهیلات داده شده در مراکز استان‌ها درصد تخفیف پایینی دارد، درخواست حضور سازمان نصر در کارگروه وام وجوه اداره شده طرح‌های فناورانه را داریم.
      
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان