سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • توافق همکاری میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و مرکز ملی فضای مجازی

     کد: 22938
     تاریخ: ۱۳۹۶/۰۳/۰۳
     منبع خبر: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 615
     سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و مرکز ملی فضای مجازی توافق کردند در خصوص رفع موانع کسب و کار و شفاف سازی قوانین حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با یکدیگر همکاری کنند.
      
      
     به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، در این نشست که با حضور مجتبی جعفری قائم‌مقام رئیس و معاون امنیت مرکز ملی فضای مجازی و ناصر علی سعادت رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، پیرو جلسه دیدوبازدید نوروزی ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس سازمان، برگزار شد، موانع و مشکلات فعالیت در صنعت ICT کشور مورد بررسی قرار گرف  و طرفین به توافق رسیدند در جهت رفع مشکلات و به طور مشخص قوانین دست و پا گیر و متناقض در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با یکدیگر مشارکت کنند.
     رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به اینکه قوانین دست و پاگیر و محدودیت‌های فراوان، بخش خصوصی صنعت ICT کشور را دچار مشکلات بسیاری کرده است، گفت: حتی در برخی موارد شرکت‌ها را به ورشکستگی کشانده شده است. این خطر احساس می‌شود که فعالان صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور سرمایه‌های خود را از این عرصه خارج کنند.
     سعادت خاطرنشان ساخت: باید برای برون‌رفت از این مسائل بخش خصوصی و دولت با همکاری یکدیگر چاره جویی کنند تا فضای کسب‌وکار در این حوزه را برای ادامه فعالیت، رشد و توسعه اقتصادی آن مهیا سازند.
     قائم‌مقام رئیس و معاون امنیت مرکز ملی فضای مجازی نیز با تاکید بر لزوم رفع مشکلات و موانع صنعت ICT کشور، گفت: روی اصلاح و شفاف سازی قوانین تاکید داریم. مرکز ملی فضای مجازی نیز در جهت رفع این موانع آماده همکاری است. 
     سعادت نیز با تقدیر و تشکر از توجه معاون امنیت مرکز ملی فضای مجازی به این مسئله، گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای آمادگی هر نوع همکاری در زمینه بهبود فضای کسب‌وکار را دارد و در گام نخست فهرستی از مشکلات و معضلات صنعت ICT و راهکارهای پیشنهادی جهت رفع آن‌ها را تهیه و تدوین می‌کنیم و جهت پیگیری به مرکز ملی فضای مجازی ارائه خواهیم کرد.
      
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان