سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • درگفتگو با رئیس کمیسیون مشاوران سازمان مطرح شد؛

     سنجش میزان مهارت افراد در دوره جدید آزمون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای

     کد: 21089
     تاریخ: ۱۳۹۵/۰۳/۰۸
     منبع خبر: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1802
     کمیسیون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، با به‌روزرسانی فهرست منابع و تغییر سوالات آزمون احراز صلاحیت اعضای مشاور پایه سه سازمان این آزمون را از یک امتحان علمی به یک آزمون مهارتی تبدیل کرده است.
      
      
     به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، به دنبال مصوبه شورای مرکزی، کمیسیون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای موظف به اصلاح ساختار و تغییر سوالات آزمون احراز صلاحیت مشاوران شد.
     سهیل عباسی عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و رئیس کمیسیون مشاوران سازمان با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته گلایه‌هایی داشتیم که سوالات آزمون مشاوران شبیه کنکور است و یک امتحان علمی است، گفت: به همین جهت در کمیسیون مشاوران سازمان با مشارکت اعضای علاقه‌مند به بررسی منابع پرداختیم و به‌روزرسانی‌هایی در این بخش اعمال شد و مباحثی حذف و همین‌طور اضافه شدند. 
     عباسی با اشاره به اینکه منابع و سوالات این دوره  در همه رسته‌ها کاربردی شده است، افزود: قصد داریم با برگزاری آزمون مشاوران میزان مهارت و توانمندی افراد را موردسنجش قرار دهیم تا در آینده با اتکا به دانش کاربردی خود به امر مشاوره بپردازند. 
     رئیس کمیسیون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، افزود: اصراری بر معرفی کتاب به‌عنوان منابع نداشتیم چون این‌یک آزمون و رقابت مهارتی است و افراد باید به اطلاعات کاربردی این حوزه احاطه داشته باشند. بااین‌وجود چند کتاب نیز در لیست منابع گنجانده‌شده است. 
     او تاکید کرد: ازلحاظ دسترسی در اینترنت همه کتاب‌های معرفی‌شده موجود و قابل دانلود است.
     عباسی با اشاره به اینکه گام بعدی در جهت بهبود روند برگزاری آزمون است، افزود: برگزاری الکترونیکی آزمون مشاوران از گذشته در برنامه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای بوده و همچنان نیز هست. در حال حاضر نیز در چند استان توان و آمادگی برگزاری آزمون به‌صورت الکترونیکی وجود دارد اما باید توجه داشت به‌روزرسانی منابع و سوالات آزمون در اولویت برنامه‌های کمیسیون مشاوران قرار داشت. 
     عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، افزود:  شاخه مشاوران که درواقع شاخه اشخاص حقیقی سازمان است، طیف گسترده‌ای از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در برمی‌گیرد. تمامی اشخاص حقیقی فعال در این حوزه با عضویت در سازمان و شرکت در آزمون سالانه احراز صلاحیت مشاوران و کسب حدنصاب قبولی به عضویت در شاخه مشاوران سازمان درمی‌آیند. این اشخاص، پس از اخذ مجوز فعالیت می‌توانند به‌عنوان ناظر و مشاور در پروژه‌های فناوری اطلاعات مشغول به کار شوند. 
     آزمون احراز صلاحیت مشاوران به‌صورت سالانه توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، در تمامی استان‌های کشور به‌منظور احراز صلاحیت اعضای مشاور پایه سه برگزار می‌شود. این آزمون فرصتی است تا کارشناسان شاغل و دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به جمع مشاوران فناوری اطلاعات کشور بپیوندند.
     رشته‌های چهارگانه آزمون احراز صلاحیت مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای شامل: نرم‌افزار، سخت‌افزار و مشاوره زیرساخت، شبکه و اینترنت و مشاوره و مدیریت آموزش است که هر داوطلب مطابق دوره‌های گذشته می‌تواند در یک یا حداکثر دو رشته شرکت کند.
     هشتمین دوره آزمون مشاوران 21 خرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد و ثبت‌نام تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 12 خردادماه سال جاری ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با دبیرخانه نظام‌های صنفی رایانه‌ای استان خود تماس حاصل فرمایند.
      
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان