سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • برگزاری اولین جلسه کمیسیون امور بین الملل؛

     باقر بحری به اتفاق آرا به ریاست کمیسیون بین الملل برگزیده شد

     کد: 19242
     تاریخ: ۱۳۹۴/۰۷/۰۶
     منبع خبر: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1459
     اولین جلسه کمیسیون امور بین الملل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با انتخاب باقر بحری به عنوان رئیس کمیسیون تشکیل شد.
      
      
      
     به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، در جلسه نخست کمیسیون امور بین الملل دوره چهارم سازمان نصر کشور، باقر بحری به عنوان رئیس کمیسیون به اتفاق آرا برگزیده شد. 
     آزاد معروفی، فرهاد فکوری، باقر بحری، سید علی موسوی، صادق صفربیگی، جاوید شهریاری و هومن منظری هفت عضو منتخب کمیسیون امور بین الملل هستند. انتخابات این کمیسیون در جلسه هفتم شورای مرکزی دوره چهارم برگزار شد.
     طبق مصوبه شورای مرکزی کمیسیون امور بین الملل جزو معدود کمیسیون هایی است که تنها در سطح کشوری تشکیل می شود و نظام های استانی اجازه ایجاد کمیسیون مشابه ندارند.
     رئیس کمیسیون امور بین الملل با تاکید بر اینکه توسعه کسب و کار و انتقال تجربیات بین المللی در جهت رشد و تعالی صنفی مهمترین هدف این دوره کمیسیون است، افزود: طی سال های گذشته کمیسیون بین الملل به دلیل سایه تحریم ها بر اقتصاد کشور مجال چندانی نیافت اما اکنون در صورت برداشته شدن تحریم ها اقدامات بسیاری می توان انجام داد. تعامل با تشکل های بین المللی IT، برقراری ارتباط با شرکت های بزرگ خارجی، شرکت در سمینارها و نمایشگاه های برون مرزی، دعوت هیات های تجاری خارجی به ایران و نشان دادن ظرفیت های صنف از جمله این اقدامات است.
     بحری در ادامه به قانونمند کردن روابط شرکت های خارجی با شرکت های داخلی و تعیین ضوابط ورود به بازار ایران تاکید کرد و افزود: در شرایط پس از تحریم شرکت های داخلی با ورود شرکت های خارجی به بازار کشور مواجه خواهند شد. این مسئله آنها را به طور مثبت یا منفی تحت تاثیر قرار می دهد. باید با شناسایی عوامل منفی در صدد کاهش اثرات آن باشیم و عوامل مثبت را نیز تشویق و ترغیب کنیم. در غیر این صورت نگرانی وجود دارد که شرکت های داخلی توسط شرکت های بزرگ خارجی بلعیده شوند.
     او در ادامه به نمایشگاه بین المللی الکامپ بیست و یکم اشاره و خاطر نشان کرد: متاسفانه نمایشگاه الکامپ در سال های گذشته دستخوش بی ثباتی بوده است؛ تغییر سالانه مجری و برگزارکننده امکان هرگونه برنامه ریزی بلند مدت را از بین برده بود. این در شرایطی است که برای هماهنگی و دعوت از شرکت ها و بازدیدکنندگان خارجی نیاز به وحدت رویه است. اکنون با واگذاری مجوز برگزاری نمایشگاه الکامپ به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، به محض برقراری ثبات، هیات هایی به کشورهای مختلف اعزام و به نمایشگاه الکامپ دعوت خواهند شد.
     رئیس کمیسیون امور بین الملل افزود: با تشکیل منظم جلسات کمیسیون بین الملل، برنامه ریزی ها شروع شده است هرچند تا زمان برگزاری الکامپ امسال زمان محدودی داریم اما می توان امیدوار بود سال آینده بخش بین الملل نمایشگاه الکامپ پررونق باشد.
      
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان